Najlepsze sposoby na domowy relaks

Intensywny tryb życia oraz kultura „always on” mogą szybko doprowadzić do zmęczenia oraz chęci ucieczki od pracy i pogoni za pieniądzem.

Musisz przyznać, że cały ten wysiłek sprawia, że zasługujesz na chwilę odpoczynku i relaksu. W tym artykule poznasz najlepsze sposoby no to, jak znaleźć odrobinę wytchnienia w zaciszu własnego domu.

Czas na szybką sesję wieczornej jogi

Po ciężkim dniu spędzonym w pracy łatwo jest ulec zmęczeniu, paść na kanapę i oddać resztę wieczoru walkowerem, pasywnie spoglądając na ekran telewizora. Warto jednak zmienić ten niezdrowy nawyk i spędzić 20-30 minut wykonując ćwiczenia rozciągające. 

Możesz zacząć poprzez imitację wielu jogin, które publikują całe sesje relaksującej jogi na YouTube. Kiedy nabierzesz już wprawy, ćwiczenia możesz wykonywać samodzielnie i w międzyczasie słuchać spokojnej muzyki, która ukoi Twój umysł.

Wykorzystaj relaksujące możliwości twojego smartfona

Wbrew pozorom, twój telefon nie musi służyć wyłącznie do komunikacji i sprawdzania listy zadań. Zamiast ciągle myśleć o rozwoju kariery i sprawdzaniu co jeszcze możesz zrobić, żeby osiągnąć swoje ambitne cele, użyj telefonu, by trochę odetchnąć. 

Możesz przygotować gorącą kąpiel i obejrzeć jeden lub dwa odcinki ulubionego serialu na platformie streamingowej typu Netflix, odpalić apkę z ćwiczeniami oddechowymi lub nawet zagrać w proste gry kasyno. To pozwoli ci się wyłączyć i szybko zmienić nastawienie do życia na bardziej pozytywne.

Poświęć kilka minut na relaksującą medytację

W dzisiejszych czasach medytacja wcale nie należy już do ezoterycznych praktyk Wschodu. Tysiące ludzi na całym świecie wykonuje ćwiczenia umysłowe typu mindfulness, by przywrócić swojemu życiu balans.  

Możesz zacząć nawet od 5 lub 10 minut i z czasem zwiększyć długość sesji na 20 lub 30 minut. Wystarczy usiąść po turecku na poduszce lub na krześle z prostym oparciem i wziąć kilka głębokich oddechów. Zamknij oczy i zacznij koncentrować się na każdym wdechu i wydechu. Na początku przygotuj się na rozproszenie uwagi. Twój umysł będzie pełen myśli, wspomnień oraz emocji. Po kilku minutach zobaczysz jednak, że ogarnie cię spokój, który z czasem będzie ci coraz łatwiej osiągnąć.

Co powiesz na masaż?

Wycieczka do salonu masażu wiąże się z niemałymi kosztami oraz wydatkiem rzędu 100-120 zł. Na szczęście w dzisiejszych czasach możesz przeprowadzić masaż samodzielnie przy pomocy elektronicznego masażera we własnych czterech kątach. 

Do masażu typu self-service polecam masażer Shiatsu, który dostaniesz w sieci za ok. 160 – 300 zł. Zazwyczaj posiada on wbudowany timer, który automatycznie wyłączy urządzenie po 20 minutach. Twarde rotujące kulki Shiatsu pozwolą Ci rozluźnić mięśnie karku oraz pleców i poczuć głębię relaksu. Wysokiej jakości masażer powinien wytrwać 2 lub 3 lata co pozwoli ci zaoszczędzić setki złotych na profesjonalnym masażu, zapewnić wiele godzin przyjemności.

Zapal świece, zaparz rumianek i włącz ulubioną muzykę

Czasami wcale nie potrzebujesz specjalnych ćwiczeń lub zaawansowanej technologii, żeby trochę odetchnąć. Wystarczy, że w domu masz własny kąt zapełniony miękkimi poduchami i dobrym sprzętem muzycznym. Napar z rumianku pozwoli Ci się rozluźnić i łatwiej usnąć, a świece nadadzą twoim chwilom specjalnego klimatu. Do tego dorzucić ulubiony album relaksującej muzyki i przygotuj się na spokojny wieczór wypełniony pozytywnymi emocjami.

Podsumowując

Niezależnie od tego, jaki sposób na relaks wybierzesz, upewnij się, że zaplanujesz swoją sesję dzień wcześniej. Dzięki temu zwiększysz prawdopodobieństwo, że naprawdę zrobisz coś dla siebie. Z czasem zbudujesz swój własny wieczorny rytuał, który będziesz wykonywać automatycznie bez większego wysiłku. W ten sposób nie będzie trzeba czekać na weekend, żeby złapać kilka minut na odpoczynek.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.