Na czym polega laserowe usuwanie pieprzyków?

Współcześnie kanon piękna jest stawiany na bardzo wysokim poziomie. Każdy z nas stara się wyglądać młodo i atrakcyjnie. Pragniemy mieć dużo energii, cieszyć się nieskazitelną urodą i szczupłą sylwetką. W tym celu chętnie zmieniamy swoje nawyki żywieniowe na lepsze, staramy się ograniczać używki, jak również uprawiamy przeróżnego rodzaju aktywności fizyczne. W osiągnięciu tychże priorytetów również niezwykle pomocne okazują się przeróżnego typu zabiegi medycyny estetycznej. Według badań na pierwszym miejscu wybierane są zabiegi, które mają za zadanie usunąć jakąś niedoskonałość np. pieprzyk. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na usuwanie znamion głównie ze względów estetycznych. W drugiej grupie są osoby, które również odważają się na usunięcie znamion, lecz z powodów zdrowotnych. Niezależnie od czynników takowe zabiegi gwarantują natychmiastowy efekt, po usunięciu znamiona zostaje lekka blizna, która szybko się goi i w krótkim czasie całkowicie zanika. Ponadto usuwanie niedoskonałości jest praktycznie bezbolesne i mało inwazyjne, dlatego też cieszy się tak licznym gronem zwolenników.

Laserowe usuwanie znamion – krok po kroku

Najczęściej na laserowe usuwanie pieprzyków decydują się osoby, u których znamię pojawiło się nagle, ciągle się powiększa lub zmienia swoją postać. Specjaliści nie radzą zwlekać z usunięciem tego typu niedoskonałości, ich dalszy „rozrost” może być naprawdę niebezpieczny i wiązać się z rozwojem różnych chorób. W celu usunięcia znamiona warto jest rozejrzeć się za profesjonalną kliniką, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Sprawdzić, czy osoba która będzie wykonywała nam zabieg ma odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje, a także dokładnie zweryfikować jakość sprzętu jakim dysponuje klinika. Dobrze jest wybierać profesjonalne centra medycyny estetycznej, np. https://tesoroclinic.pl/zabieg/laserowe-usuwanie-znamion/.

Najbardziej niebezpiecznymi dla zdrowia okazują się zmiany barwnikowe, czyli pieprzyki wrodzone  i posiadające owłosienie. Z takich znamion nie można wycinać uprzednio fragmentów, by sprawdzić czy dany pieprzyk stanowi zagrożenie dla zdrowia (możliwość zezłośliwienia). W takich przypadkach do specjalisty należy zgłosić się, gdy wokół znamiona pojawiają się zmiany zapalne, pieprzyk się pogrubi, zwiększy czy zmieni swój kolor, a także gdy w jego okolicy pojawi się świąd i krwawienie.

Znamię może zostać usunięte poprzez skierowanie promienia lasera na pieprzyk (spalenie znamiona) lub też przez oddzielenie znamiona od zdrowej tkanki i podaniu go badaniom dermatologicznym. Wynik badania pozwala postawić diagnozę, czy usunięte znamię jest szkodliwe dla naszego organizmu i w razie czego umożliwia zaplanowanie dalszego leczenia. Zbyt późne usunięcie znamion, niekiedy przyczynia się do rozwoju wielu chorób skóry, w tym tych najgroźniejszych chorób nowotworowych.

Usuwanie znamion, a wpływ na nasze zdrowie

Usuwanie pieprzyków metodą laserową jest dużo bardziej bezpieczniejsze od operacji z użyciem skalpela. Osoba wykonująca zabieg nie rozcina skóry pacjenta, dzięki temu nie ma tutaj obaw o jakiekolwiek zakażenie. Tkanka dobrze się zrasta i nie ma potrzeby zakładania szwów, nawet po zabiegach przeprowadzanych w najbardziej newralgicznych miejscach. Za pomocą lasera znamię jest oddzielane od zdrowych tkanek. Po jego odizolowaniu w miejscu, gdzie się znajdowało znamię pozostaje mały dołek, który natychmiast po zabiegu zmienia się w strupek. Pacjent przed rozpoczęciem zabiegu zostaje poinformowany o zaleceniach, z których to wyjątkowo ważnym jest zakaz dotykania i rozdrapywania strupa. Dodatkowo należy unikać nakładania w tym miejscu różnego typu kosmetyków pielęgnacyjnych oraz służących do makijażu. Pacjenci, którzy stosują się do zasad najczęściej już po tygodniu, czy dwóch mogą cieszyć się gładką i zdrowo wyglądającą skórą.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.