Maseczka z aspiryny- sekret naszych babć

Maseczka z aspiryny była znana już wiele lat temu. To fantastyczna alternatywa dla zabiegów kwasami przeprowadzanymi w salonach kosmetycznych. Potrafi zdziałać prawdziwe cuda w walce z zaskórnikami, trądzikiem oraz zaczerwieniami po wypryskach. Należy jednak pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny, który w przypadku cery naczynkowej i wrażliwej jest niewskazany. Już nasze babcie odkryły wspaniałe działanie kwasu acetylosalicylowego, najwyższy czas abyś i Ty wypróbowała ich sposób na walkę z niedoskonałościami cery! Jak? Dowiesz się z naszego artykułu!

Kiedy i jak często można wykonywać maseczki z aspiryny?

Maseczki z aspiryny należy nakładać gdy zauważymy pogorszenie się stanu skóry. Można ją wykonywać raz w tygodniu lub raz miesięcznie- zależnie od stanu naszej cery. Pamiętaj, żeby nie przesadzić. Zbyt częste używanie tej maski sprawi, że skóra stanie się przesuszona i wrażliwa. Klucz do sukcesu tkwi w umiarze!


Jak działa maseczka z aspiryny?

Maseczka aspirynowa jest doskonałym sposobem aby poradzić sobie z niedoskonałościami cery, Zaskórniki, wągry, krostki czy przebarwienia po trądziku zostaną zniwelowane dzięki regularnemu stosowaniu maseczki z kwasu acetylosalicylowego. Można również punktowo nakładać papkę z aspiryny, sprawdzi się nawet przy opryszczce! Aspiryna (jak również polopiryna) dzięki zawartości wyżej wspomnianego kwasu acetylosalicylowego, ma właściwości głęboko oczyszczające oraz wysuszające. Działanie takiej maseczki można porównać do zabiegu kwasami wykonanego w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Domowe maseczki są jednak znacznie słabsze niż zabiegi w salonie.

Dla kogo przeznaczone są maseczki z aspiryny?

Maseczki aspirynowe są bezpieczne w stosowaniu i nie ma większy przeciwwskazań w ich stosowaniu. Każdy typ cery może cieszyć się korzyściami jakie niesie regularne używanie takiej maseczki. Należy jednak pamiętać, że cera naczynkowa, bardzo sucha i wrażliwa może zostać podrażniona przez działanie kwasu (który dodatkowo wysusza skórę). Osoby z takim typem cety powinny bardzo ostrożnie dobierać kosmetyki. Nawet najdelikatniejsze mogą zaszkodzić ich cerze. Osoby z cerą tłusta, mieszaną, skłonną do zmian trądzikowych oraz cerą problematyczną docenią dobroczynny wpływ maseczek z aspiryną. Szybko zauważą poprawę stanu skóry, zmniejszy się również liczba krost i zaskórników. Należy pamiętać, że przy poważnych problemach z cerą niezbędna jest wizyta u dermatologa, który dobierze odpowiednie leczenie- maseczki z aspiryn w tym momencie mogą pomóc jedynie powierzchownie. Żadna maseczka nie jest w stanie wyleczyć choroby skórnej, często jednak może odrobinę pomóc.

Czy typ cery ma wpływ na stosowanie maseczki z aspiryny?

Tak, typ cery zdecydowanie ma wpływ na stosowanie maseczki aspirynowej. Osoby z cerą naczyniową, wrażliwą i bardzo suchą nie powinny używać tego typu maseczek, ponieważ jeszcze mocniej wysuszy i podrażni on cerę. Dodatkowo osoby o cerze tłustej, przy której najczęściej występuje ostra forma trądziku również nie powinny stosować tej maseczki, ponieważ może ona jedynie w niewielki stopniu załagodzić problemy skórne. Niestety nie wyleczy ich. Jedynym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza specjalisty, który dobierze odpowiednie metody leczenia tej nieprzyjemnej przypadłości. Osoby z cerą mieszaną, tłustą w „strefie T” (czoło, nos i broda) oraz suchą lub normalną na policzkach i powiekach mogą bez obaw stosować maseczkę z aspiryny. Jeżeli zmiany skórne pojawiają się okresowo, na przykład zależnie od pogody, w stanie chorobowym lub przy zbliżającej się miesiączce, mogą używać papki z aspiryny punktowo- bezpośrednio na krosty. Mogą również nakładać maseczkę na całą „strefę T”.

Czy istnieją inne przeciwwskazań co do stosowania maseczki aspirynowej?

Zdecydowanie tak. Pomijając wyżej wymienione przeciwwskazania istnieje jeszcze kilka przypadków w których maseczki aspirynowe nie powinny być stosowane. Są to:

  •  osoby z otwartymi ranami na twarzy,
  •  kobiety w ciąży,
  •  osoby uczulone na którykolwiek składnik maseczki.

Jak przekonać się czy jestem uczulony/a na aspirynę?

Aby przekonać się czy jesteśmy uczuleni na aspirynę należy przeprowadzić próbę uczuleniową. Celem stosowania tej maseczki jest poprawienie stanu skóry, a efekt zupełnie przeciwny uzyskamy gdy użyjemy jej mając uczulenie na aspirynę (lub inny składnik maseczki). Aby przeprowadzić test uczuleniowy należy przygotować niewielką ilość maseczki (z maksymalnie dwóch tabletek) używając przepisu zamieszczonego poniżej. Nałóż maseczkę na niewielki fragment skóry. Jeżeli po kilku minutach od nałożenia nie odczuwasz żadnego dyskomfortu (swędzenia, pieczenia czy bólu), a po zmyciu skóra nie jest zaczerwieniona ani opuchnięta- możesz śmiało wykonać ten zabieg na całej twarzy.

Najlepsze kosmetyki przeciw niedoskonałościom skóry
Kliknij i sprawdź ceny!

Jak zrobić maseczkę aspirynową w domu?

Zrobienie maseczki aspirynowej w domu jest bardzo łatwe, zajmuje też niewiele czasu. Aby wykonań taką maskę potrzebujesz:

  •  3-4 tabletki aspiryny lub 6-7 tabletek polopiryny,
  •  Niewielką ilość wody- jedna łyżeczka w zupełności wystarczy. Może być to woda destylowana lub hydrolat.
  •  Niewielką ilość jogurtu naturalnego lub grackiego.

Tabletki aspiryny (lub polopiryny jeżeli to tych użyłaś) należy umieścić w miseczce i zalać niewielką ilością wody. Najlepiej dolewać wodę małymi porcjami, tak aby tabletki mogły spęcznieć. Gdy tabletki zmiękną należy dokładnie je rozdrobnić, aż utworzą jednolitą papkę. Następnie wystarczy dodać łyżeczkę jogurtu naturalnego (bez dodatku cukru ani barwników). Maseczkę należy nałożyć według uznania na całą twarz, „strefę T” lub punktowo. Po upływie 15 minut maseczkę można zmyć letnią wodą. Gdy zaczniesz zmywać preparat, możesz wykonać delikatny peeling całej twarzy- drobinki nieroztartych tabletek świetnie sprawdzą się w tej roli!

Czy można stosować inne składniki niż jogurt?

Oczywiście możesz modyfikować maseczki według swojej woli i uznania. Zamiast wody do rozdrabniania tabletek możesz użyć olejku którym pielęgnujesz swoją twarz. Zamiast jogurtu można użyć miodu (jeżeli nie jesteś uczulona). Inne kosmetyczne zamienniki też wchodzą w grę- ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

Jak często należy stosować maseczkę z aspiryny?

Kluczowa jest tu systematyczność. Aby zobaczyć pierwsze efekty tej kuracji muszą minąć minimum dwa tygodnie. Już po pierwszy użyciu odczuwalna jest poprawa, jednak aby efekt był trwały maskę należy nakładać raz w tygodniu przez kilka tygodni. Z czasem wypryski będą pojawiać się rzadziej i w mniejszych ilościach. Wtedy wystarczy nakładać papkę z aspiryny punktowo. Zobaczysz, że przy regularnym stosowaniu Twoja cera stanie się zauważalnie gładsza i delikatniejsza. Pamiętaj jednak, aby nie nadużywać zabiegów z kwasem acetylosalicylowym. Zbyt częste używanie tej maseczki, zwłaszcza w przypadku cery tłustej może dać efekt odwrotny do zamierzonego. Nadmierne wysuszenie cery aspiryną daje sygnał do zwiększonej produkcji sebum. Maseczki należy wykonywać nie częściej niż raz w tygodniu, z upływem czasu należy robić coraz dłuższe odstępy czasowe między maseczkami.

Podsumowanie

Maseczki z aspiryną to sprawdzony sposób na walkę z krostami i zaskórnikami. Wspaniale oczyszczą cerę i sprawią, że problemy skórne odejdą w zapomnienie! Już wiele lat temu zbawienny wpływ kwasu acetylosalicylowego odkryły nasze babcie, mamy i ciocie, teraz ta wiedza przechodzi w ręce naszego pokolenia. Z pewnością jeszcze nasze córki i wnuczki będą korzystać z tej metody walki z niedoskonałościami!

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.