Kurtka puchowa – kilka porad przed zakupem

Prekursorem, który wpadł na pomysł zapewnienia sobie komfortu cieplnego w warunkach mroźnej aury przez wykorzystanie kurtki, wypełnionej puchem i pierzem, był alpinista George Finch. Pierwsza wersja jego pomysłowego wynalazku powstała w 1922 roku. Przez długi okres kurtki puchowe były domeną właśnie alpinistów i innych sportowców, uprawiających dziedziny zimowe. Jednak wraz z upływem lat ten element garderoby stał się również dostępny dla przeciętnych klientów sklepów odzieżowych.

Rodzaj wypełnienia kurtki

Kurtki zimowe damskie 2019 to właśnie w zdecydowanej większości wersje puchowe. Przed zakupem tego typu okrycia, sprawdźmy dokładnie, jaka jest wewnętrzna zawartość planowanego zakupu. Najlepsze gatunkowo są kurtki, wypełnione puchem gęsim. Jest to niestety dosyć duży wydatek. Tańszą alternatywą jest wypełnienie z puchu i pierza kaczki. Nierzadko można też natknąć się na połączenie tych dwóch opcji.

W tym sezonie bardzo modne są puchowe płaszcze. Szczególnie te pikowane. Wiele kobiet uwielbia taki sposób ozdobienia powierzchni kurtki. Często pojawiającym się dodatkiem jest futrzane obszycie kołnierza. Jest to drobna rzecz, jednak poprawia zdecydowanie wygląd całej zimowej stylizacji. Kurtka zimowa damska z futrzanym obszyciem kaptura prezentuje się zawsze nieco bardziej wytwornie.

Kurtka puchowa a figura

Jak właściwie dobrać kurtkę puchową do rodzaju naszej sylwetki? Jest to ważne pytanie, gdyż kurtka puchowa zwiększa znacznie optycznie naszą figurę. Dłuższe wersje będą na pewno dobrze leżeć na Paniach wysokich. Wielu producentów decyduje się na umieszczenie wstawek w pasie przy dłuższych fasonach, które można wykorzystać, stosując stylowy pasek.

Puchowy płaszcz jest optymalny przy figurze w kształcie klepsydry lub gruszki. Panie, których figura jest zbliżona do jabłka, powinny raczej decydować się na krótsze wersje. Jak zawsze – osoby, które mają nieco więcej nadliczbowych kilogramów mogą mieć pewien problem z doborem odpowiedniej kurtki dla siebie. Kupując kurtkę tego rodzaju warto uważać szczególnie na grubość wypełnienia.

Jakie dodatki warto zastosować?

A jakie dodatki sprawdzą się najlepiej do puchowej kurtki? Pole wyboru mamy naprawdę duże, jednak warto uwzględnić kolorystykę. Dlatego lepiej wybierać wersje w stonowanych barwach lub w ciemnych odcieniach. Bardzo modny w tym sezonie jest na przykład ciemny granat i zgaszona zieleń. Dobrze sprawdzi się także uniwersalna czerń. Puchówki bardzo korzystnie komponują się na przykład z zimowymi sukienkami z dzianiny i kozakami lub sztybletami.

Kurtki zimowe damskie to naturalnie dużo więcej możliwości niż jedynie te, wypełnione puchem. Jeżeli tylko lubisz bawić się modą i masz własny, ustalony gust – na pewno znajdziesz coś dla siebie w bardzo szerokiej ofercie wielu sklepów odzieżowych, jakie funkcjonują obecnie na rynku. Jedną lub dwie puchówki  warto mieć zawsze w szafie – by były na podorędziu w razie silniejszych mrozów, które w naszym klimacie są bardzo prawdopodobne. Nie pozwól więc, by zima Cię zaskoczyła. Dobrze dobrana kurtka zimowa damska to prawdziwy skarb w każdej garderobie.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.