Jak zrobić manicure francuski? Krok po kroku.

W dzisiejszych czasach, gdzie rynek oferuje nam co raz to nowe możliwości stylizacji paznokci nie możemy wykluczyć tego co klasyczne i eleganckie. Metoda Manicure francuski– jest znana i lubiana przez rzeszę kobiet od lat. Podbiła serca swą prostotą i elegancją.

Manicure francuski to idealna propozycja malowania paznokci, która sprawdzi się na co dzień. Ze względu naturalny i schludny wygląd manicure francuski stał się idealną opcją do pracy. Nie ma więc wątpliwości, że po tą metodę malowania paznokci sięga wiele kobiet.

W salonach cena za taką usługę waha się od 40-70 zł. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykonać go samodzielnie.

Jak zrobić manicure francuski? Krok po kroku.

1. Usuwanie skórek

Jak zawsze należy zacząć od oczyszczania skóry wokół paznokci.
Potrzebujemy do tego ciepłej wody z mydłem. Moczymy paznokcie przez około 15 minut.
Następnie odsuwamy skórki metalowym radełkiem (pusher ,kopytko) bądź drewnianym patyczkiem. Jeśli nie jesteśmy wprawione wycinaniu skórek, najlepiej jest tego nie robić samodzielnie.

2. Kształt

Kolejny krokiem jest opiłowanie paznokcia przy czubku, nadajemy wtedy kształt jaki lubimy. Wśród wielu kobiet panuje przekonanie, że manicure francuski wygląda najlepiej przy lekko kwadratowym kształcie paznokcia. Jednak możliwości jest coraz więcej. Jest w czym wybierać. Decydując o kształcie paznokci należy zwrócić uwagę na tryb życia, kondycję paznokci oraz indywidualne preferencje.
Wyróżnić możemy trzy podstawowe kształty paznokci :

  1. kwadratowe
  2. okrągłe
  3. trójkątne

Kształt paznokci najlepiej jest wybierać na podstawie kształtu palców oraz płytki paznokcia. W przypadku krótkich palców najlepiej wyglądać będą dłuższe paznokcie w celu wyrównania proporcji, przy długich palcach poleca się paznokcie krótsze.

3. Odtłuszczanie

Następnie zajmiemy się odtłuszczaniem płytki. Można użyć do tego spirytusu salicylowego lub zmywacza do paznokci nie zawierającego w składzie oliwki.

4. Podkład

Po odtłuszczeniu należy pamiętać o podkładzie- może to być odżywka do paznokci lub specjalny podkład. Jest to bardzo ważna czynność jeśli nie chcemy, żeby paznokcie nam zżółkły.

f-paese-french-manicure-profesjonalny-zestaw-do-francuskiego-manicure-i-pedicure Jak zrobić manicure francuski? Krok po kroku.

Zestaw do manicure francuskiego
Kliknij i sprawdź ceny!

5. Malowanie

Przystępujemy teraz do nałożenia białego lakieru na wystającą poza opuszek część paznokcia. Jeśli nie mamy aż takiej wprawy możemy użyć pasków ochronnych, należy nakleić je poniżej białej końcówki paznokcia. Odczekać do wyschnięcia lakieru.
Następnie odklejamy paski ochronne i przechodzimy do kolejnego etapu. Malujemy cały paznokieć dwoma warstwami lakieru w odcieniu naturalnego beżu lub różu według preferencji. Dla trwalszego efektu po wyschnięciu dwóch warstw możemy położyć lakier bezbarwny bądź lakier utwardzający.

Tym oto sposobem możemy cieszyć się nienagannym wyglądem naszych dłoni. Manicure francuski w wersji klasycznej może być dla niektórych kobiet zbyt delikatną opcją, ale również na to znajdzie się rozwiązanie: zamiast koloru białego z delikatnym kremem czy różem, spróbuj połączyć bardziej odważne kolory.

Jak zrobić manicure francuski? Krok po kroku.
5 (100%) 6 votes
Może ci się spodobać również