Jak schudnąć w pięć minut

Jeśli wpisać w okienko wyszukiwarki hasło „jak schudnąć”, pojawia się seria reklam, a pod nią ileś frapujących tytułów. „Jak szybko i skutecznie schudnąć 10 kg”, „Jak schudnąć bez diety”, „Jak schudnąć w dwa tygodnie” albo „Wystarczy ćwiczyć trzy minuty dziennie, żeby schudnąć”. Tytuł niniejszego tekstu to również tzw. clickbait: ma przyciągnąć uwagę i skłonić do lektury tekstu, który przyniesie rozczarowanie.

Bo nie da się schudnąć w pięć minut. Nie da się schudnąć „lekko, łatwo i przyjemnie”. Niestety. Kto zafundował sobie nadwagę, ten za to zapłaci: albo utratą zdrowia, albo dyskomfortem związanym z odchudzaniem. Skuteczne odchudzanie nie jest bowiem procesem chwilowym i wiąże się z niemałym wysiłkiem. Dieta i ruch – to najprostsza recepta. Teoretycznie najprostsza, bo walka z nadwagą wymaga wiele samozaparcia.

Trzeba więc będzie zrezygnować z wielu ulubionych dań i produktów, a zastąpić je takimi, za którymi niekoniecznie przepadamy. Trzeba będzie bardzo ograniczyć spożywanie niektórych rzeczy, a najlepiej całkowicie z nich zrezygnować. No i wreszcie: trzeba będzie zacząć się ruszać, bo schudnąć na siedząco czy leżąco można tylko „dzięki” chorobie.

A chciałoby się schudnąć szybko i komfortowo, prawda? Z tą szybkością nie należy jednak przesadzać, bo gwałtowne zmiany wagi, bez względu na kierunek, nie są dla organizmu korzystne. Szybkie odchudzanie to nic złego, byleby nie było za szybkie.

Ci, którzy ufają medykamentom i suplementom diety, mogą zajrzeć do internetowej apteki: https://eapteka.pl/kategorie/odchudzanie. Znajdą tam rozmaite specyfiki, których zadaniem jest wspomaganie odchudzania.

Ci zaś, którzy nie boją się wyzwań, mogą już teraz zamienić trzy posiłki na pięć mniejszych. Zaplanować sobie dzień tak, by wykonywać przynajmniej 10 000 kroków. Pić dwa litry wody dziennie. Przede wszystkim zaś nastawić się na to, że zdrowe odchudzanie zajmie im wiele miesięcy, a może nawet potrwa przez lata, a co gorsza, nie będzie można potem wrócić do ulubionego schabowego z kapustą i frytkami, bo cały wysiłek może bardzo łatwo pójść na marne.

Pewną pomocą może być wizyta u dietetyka, który fachowo ustali nam jadłospis. Kogo na to stać, ten może pokusić się o osobistego trenera fitness. Ktoś taki będzie w stanie ustalić program ćwiczeń, a może nawet pilnować jego realizacji. Drogo? Tak, ale jeśli inwestujemy w coś pieniądze, to bardziej się w to angażujemy, żeby nie wyrzucić ich w błoto – warto i o tym pomyśleć.

A może pies? Czworonóg, którego trzeba wyprowadzać kilka razy dziennie i przejść z nim parę kilometrów to nieoceniony pomocnik w walce z nadwagą. Tylko pies jest gwarancją, że jego pan lub pani wyjdzie na pewno na świeże powietrze, bez względu na pogodę. A o to przecież chodzi.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.