Jak przyspieszyć metabolizm. Co go przyśpiesza?

Kolejne podejmowane diety nie skutkują. Czy oznacza to, że coś z nami nie tak? Nie, ponieważ nasz organizm reaguje na wszystko, co mu podamy. Dlatego jeśli naprawdę chcemy schudnąć, musimy przyjrzeć się naszemu ciału i jego potrzebom, które zmieniają się z dnia na dzień.

Co wpływa na metabolizm

Chcesz wiedzieć jak przyspieszyć metabolizm, ale najpierw musisz dowiedzieć się co on oznacza. Metabolizm to inaczej szybkość z jaką jesteśmy w stanie przyswoić składniki odżywcze i spalić kalorie dostarczane z pożywienie. Dlatego metabolizm określa się mianem przemiany materii. Materia jest wszystkim, co jemy w ciągu dnia – poranną bułką, słodką przekąską, obiadem i kolacją a także co pijemy – wodą, sokiem, colą, alkoholem? Wszystkie te produkty przechodzą kolejno przez nasze drogi pokarmowe, by wchłonąć niektóre z nich, niektóre spalić na drodze trawienia a pozostałą resztę wydalić. Nasz metabolizm wraz z ukończeniem 20 roku życia systematycznie spada. Po 35 roku życia jest nam już coraz ciężej zrzucić nadmiar kilogramów, nie mówiąc już o kobietach wkraczających w okres menopauzy. Na tempo metabolizmu wpływa wiele czynników – płeć, styl życia, wiek, gospodarka hormonalna, nawyki żywieniowe, ruch, predyspozycje rodzinne. Nie bez znaczenia jest, że to właśnie predyspozycje rodzinne znalazły się na końcu tej listy, bo oprócz nich istnieje mnóstwo innych warunków utrzymania zdrowej sylwetki. Dlatego usprawiedliwianie się innymi nie ma praktycznego zastosowania. To w głównej mierze od nas zależy szybkość przemiany materii. I możemy na nią wpływać.

f-olimp-therm-line-forte-60-kapsulek
Skuteczny spalcz tłuszczu
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Artykuły dla Ciebie

Zła przemiana materii

Genetyka jest nieubłagana. Jedni z nas mają lepszą, inni gorszą przemianę materii. Im szybciej przyswajamy pokarmy, tym lepiej. Oznacza to także, że nasza dieta jest zdrowa i pełnowartościowa, a nasz układ pokarmowy sprawnie pracuje. Gdy metabolizm zwalnia my czujemy się ociężali, brak nam energii i chęci. Osoby z szybką przemianą materii są w stanie łatwiej zrzucić zbędne kilogramy, nawet jeśli nie sprzyja temu wiek. Zła przemiana materii może przyspieszyć tylko wtedy, gdy dodamy sobie przysłowiowego kopa z pomocą tabletek czyli suplementów diety, np. Altra hamujący wchłanianie tłuszczów z wątroby, AcaiBerry redukujący poziom tłuszczu. Zły metabolizm objawia się oczywiście w niemożności zrzucenia zbędnych kilogramów mimo wielu podejmowanych prób. Dlatego przyspiesz metabolizm z pomocą suplementów diety, by ćwiczenia i dieta były jeszcze skuteczniejsze.

Jak przyspieszyć przemianę materii

  • Główną zasadą jest jeść mniej – nie tylko w mniejszych ilościach, ale zdrowiej, bez dużego udziału cukrów i tłuszczu. Sięgnij po produkty świeże i nieprzetworzone. Wspomagaj się preparatami na odchudzanie, tj. Thermo Cuts aktywujący termospalanie i kontrolujący apetyt. Jeżeli będziemy popełniać te same błędy i jeść zbyt obfite, niezdrowe posiłki, nie tylko nie dostarczymy potrzebnej porcji witamin i minerałów, ale zmagazynujemy tłuszcz. Aby nie odczuwać ciągłego głodu uzupełnijmy także dietę w składniki odżywcze ? witaminy i pierwiastki śladowe: Centrum, Falvit itp.
  • Zmniejszmy kaloryczność posiłków. Niech spełniają normy do naszej płci, wieku i stanu zdrowia. Nie rezygnujmy z posiłków, a zmieniajmy je. Jedzmy pięć posiłków dziennie. Pijmy dużo wody, herbat odchudzających i oczyszczających, najlepiej ciepłych, by wytłumić nasz głód. Musimy jeść, by nie narazić się na efekt jojo. Organizm musi stopniowo przyzwyczajać się do mniejszego zapotrzebowania kalorycznego, wtedy zacznie korzystać z rezerw zmagazynowanych pod skórą.
  • Korzystaj z suplementów przyspieszających metabolizm, by widzieć szybsze efekty swoich działań.
  • Sięgaj po zieloną i czerwoną herbatę. Wypijaj nawet kilka kubków dziennie. Herbata pomaga szybciej zrzucić zbędne kilogramy, bo naturalnie przyspiesza metabolizm, ale także zawiera szereg dobroczynnych substancji, w tym antyutleniacze. Zaparzaj ją gorącą, nie wrzącą wodą przez koło 3 minuty. Wtedy zachowa pełnię swoich cennych właściwości.
  • Nie pomijaj śniadania, czyli najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Musi składać się z węglowodanów złożonych. Są zdrowsze i stopniowo uwalniają energię w ciągu dnia.
  • Spożywaj błonnik – do posiłków, między posiłkami i zawsze, gdy masz na niego ochotę. Błonnik poprawia perystaltykę jelit, a więc ułatwia trawienie.
  • Miej zawsze przy sobie zdrowe przekąski. Gdy jesteś głodna możesz nie zważać na to, co jesz. Gdy wychodzisz z domu zabieraj ze sobą owoce, warzywa, sałatki lub mięso przygotowane w domu.
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.