Jak nakładać krem pod oczy? – poprawna technika

Portrait of blonde young pretty girl in bathrobe with towel on head, holding cream in hand, smiling, looking at camera, over white background.

Pragnienie cieszenia się doskonałym wyglądem leży w naszej naturze niemalże od początku istnienia ludzkości. Nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem odpowiednia prezencja sprawia, że czujemy się dobrze we własnym ciele, nasz poziom samooceny rośnie, a komplementy ze strony innych stanowią miły dodatek. Cenimy sobie zwłaszcza zdrową i promienną cerę, która stanowi jedyną w swoim rodzaju ozdobę. To dzięki niej sprawiamy wrażenie młodszych i wypoczętych, niezależnie od okoliczności. Choć nasze ciało ulega naturalnym procesom starzenia i zmianom, które się z nimi wiążą, obecnie posiadamy szereg możliwości, które pomagają nam walczyć ze zmarszczkami czy utratą jędrności. Jednym z takich produktów jest krem pod oczy.

Kosmetyk o odpowiednim działaniu

Skóra pod oczami jest cienka i pozbawiona gruczołów łojowych. W połączeniu z charakterem mimiki naszej twarzy sprawia to, że właśnie w tych okolicach najszybciej pojawiają się zmarszczki. Wiele osób zmaga się również z problemem sińców pod oczami. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest nawilżanie, dlatego sięgamy po specjalne kosmetyki, których celem jest dbanie o właściwe odżywienie, ujędrnienie i zniwelowanie zasinień. Czy wiedziałaś jednak, że zaopatrzenie się w stosowny produkt stanowi dopiero połowę sukcesu? Aby osiągnąć zadowalające rezultaty, musisz bowiem odpowiednio go aplikować. Z pewnością zastanawiasz się teraz jak prawidłowo nakładać krem pod oczy? Oto kilka cennych wskazówek.

Nakładanie kremu pod oczy krok po kroku

Pierwszym i obowiązkowym krokiem jest wykonanie starannego demakijażu, który pomoże w pozbyciu się kosmetyków kolorowych i oczyści skórę, przygotowując ją na przyjęcie odżywczych substancji. Następnie sięgnij po krem, nabierz właściwą ilość produktu na opuszek palca i punktowo umieść pod oczami, od zewnętrznego kącika aż do wewnętrznego. Nakładanie kremu pod oczy powinno polegać na wklepywaniu kosmetyku, a nie jego wcieraniu, gdyż takie działanie może skutkować rozciągnięciem delikatnej skóry wokół oczodołów, a co za tym idzie, pojawieniem się nowych lub pogłębieniem już widocznych zmarszczek. Używając palców, powoli wklepuj krem, zaczynając od zewnętrznych kącików i kierując się w stronę nosa. Pamiętaj również o tym, by nie aplikować specyfiku zbyt wysoko, czyli tuż przy linii dolnych rzęs. Robiąc to nietrudno o to, aby kosmetyk dostał się do oczu, co wiąże się z wystąpieniem przykrych objawów w postaci podrażnień, łzawienia czy zaczerwienienia. Nie ma potrzeby postępowania w ten sposób, bowiem kremy nałożone w okolicach oczu wchłaniają się w skórę w promieniu do trzech centymetrów. Wszelkie partie zostaną więc nawilżone nawet wtedy, gdy wklepiesz produkt nieco niżej, niż mogłoby się to wydawać konieczne.

Cieszyć się jędrną i odżywioną skórą

Kiedy wklepiesz już krem pod oczami, możesz przejść do nakładania go pod łuki brwiowe. Analogicznie do nawilżania dolnych partii skóry, miej na uwadze to, by nie aplikować go zbyt blisko oka. Tutaj również nakładaj produkt punktowo i delikatnie wklepuj, jednak tym razem kierując się od wewnętrznych kącików do zewnętrznych. Stosując krem w trakcie wieczornej pielęgnacji, dobrze będzie zaczekać, aż produkt wchłonie się w skórę i dopiero wtedy położyć do łóżka. Unikniesz w ten sposób ścierania się substancji odżywczych w wyniku kontaktu z poduszką, kołdrą czy specjalną maską na oczy zakładaną na noc. Jak nakładać krem pod oczy? Jak widać, odpowiedź na to pytanie sprowadza się do poprawnej techniki, której przestrzeganie sprawi, że osiągniesz znakomite rezultaty. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu i przyłożyć wagę do precyzji wykonywanych ruchów. To inwestycja w promienny i młody wygląd.

Jak wybrać odpowiedni krem pod oczy? Sprawdzaj opinie o kremach innych użytkowniczek i zwracaj uwagę na skład produktu! Sprawdź także ranking kremów pod oczy na stronie https://terdeals.com/pl/ranking/146/ranking-top-10-najlepszych-kremow-pod-oczy i wybierz idealny produkt dla siebie!

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.