Garderoba aktywnej fizycznie kobiety – co musi zawierać?

Zamiłowanie do aktywnego stylu życia niejako zmusza nas do innego spojrzenia na swoją garderobę. Oprócz eleganckich ubrań na większe wyjścia muszą się w niej znaleźć spodnie dresowe i sportowe dodatki.

1. Spodnie dresowe – krótkie i długie

Pierwszym typem odzieży, jaki musi się znaleźć w garderobie aktywnej kobiety, są spodnie dresowe. Wyróżniamy zarówno krótkie, jak i długie spodnie tego typu i zarówno modele dopasowane, jak i luźne. Obecnie w modzie są przede wszystkim dopasowane spodnie dresowe wykonane z elastycznych materiałów i świetnie przylegające do ciała. Takie spodnie mogą być wykonane z bawełny, ale możesz wybrać też model z tzw. tkanin technicznych, czyli tkanin cechujących się łatwością odprowadzania potu i gwarantujących odpowiednią cyrkulację powietrza. Na dobre spodnie dresowe nie warto żałować pieniędzy, bo przecież nie kupuje się ich często. Lepiej mieć w szafie dwa czy trzy modele, ale bardzo dobrej jakości, niż kilka cechujących się marną jakością. Jeśli robisz zakupy, to zwróć uwagę na różnice między spodniami przeznaczonymi na lato i tymi na chłodne miesiące. Poszczególne modele różnią się gramaturami materiałów a tym samym stopniem, w jakim potrafią zatrzymywać ciepło. Zobacz spodnie dresowe na inspiracjemodowe.pl/spodnie-dresowe i dobierz odpowiednie modele. Dzięki porównywarce Inspiracje Modowe szybko wyszukasz interesujące Cię spodnie i aktualne promocje na dresy.

2. Bluzy dresowe o różnej grubości

Bluzy warto mieć przynajmniej dwie. Jedną bardzo cienką i lekką przeznaczoną na wiosnę i lato, kiedy planujesz się wieczorem wybrać na jogging, ale nie chcesz, by pogryzły Cię komary, a także grubą przeznaczoną na jesień i zimę. Jesienno-zimowa bluza powinna mieć kaptur, natomiast ta w wersji wiosenno-letniej może, ale nie musi. Jeżeli nie lubisz kapturów, zdecyduj się na bluzę ze stójką – taki model doskonale chroni szyję przed zimnem. Bluza może być oczywiście bawełniana i chroniąca tylko przed chłodem lub poliestrowa i z gładką nieprzemakalną powłoką. Ten drugi model pozwoli Ci ćwiczyć nawet w deszczu.

3. Koszulki i odzież termoaktywna

Najwięcej musisz mieć koszulek, bo koszulki czasami trzeba zmieniać w czasie treningu nawet więcej niż dwa razy. Warto mieć przynajmniej 4, ale możesz mieć oczywiście też 6 czy 8. Kolory koszulek dobierz do kolorów spodni lub w kolorystyce kontrastującej ze spodniami. Jeśli nie chcesz, by złe warunki atmosferyczne uniemożliwiały Ci treningi, to dobrze będzie pomyśleć też o zakupie odzieży termoaktywnej. Taka odzież latem chroni przed upałami, a zimą pozwala zatrzymać więcej ciepła. Odzież termoaktywna może być uniwersalna – na każdą porę roku lub przeznaczona tylko na lato bądź tylko na zimę. Zestaw takiej odzieży składa się ze spodni i koszulki z długim rękawem. Za komplet w podstawowym standardzie trzeba zapłacić przynajmniej 100 zł, ale niekiedy możesz trafić na ciekawe promocje i kupić dobrą odzież termoaktywną nieco taniej.

4. Dodatki sportowe

W garderobie aktywnej kobiety powinny się znaleźć oczywiście też dodatki sportowe. Najważniejsze są buty. Obuwie dobierz w zależności od uprawianej dyscypliny sportu. Jeśli ćwiczysz fitness lub spacerujesz, to wystarczy Ci obuwie uniwersalne, ale jeśli uprawiasz jakąś konkretną dyscyplinę sportu i robisz kilka treningów w tygodniu, to musisz kupić sobie specjalistyczne buty. W zależności od potrzeb będą to buty do biegania, do piłki nożnej, do koszykówki lub do tenisa. Każdy model ma nieco inną budowę, a jego charakterystyka jest dopasowana do wybranej dyscypliny sportu.

Na lato potrzebujesz czapki z daszkiem, chustki lub daszku chroniącego przed słońcem, natomiast zimą zaopatrz się w ciepłą czapkę, szalik i rękawiczki. Jeśli biegasz na dworze przy minusowej temperaturze, to bez takich dodatków bardzo szybko nabawisz się przeziębienia. Warto się też zaopatrzyć w dobrą torbę sportową, w którą możesz włożyć wszystkie ubrania i akcesoria potrzebne na treningu, okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV lub nawet filtrem polaryzacyjnym, a także przewiewną bawełnianą bieliznę i skarpetki. Na rzeczy noszone blisko ciała nie warto żałować pieniędzy.

Niekiedy przydatne będą też opaski uciskowe na stawy i specjalna kurtka sportowa. Jak widzisz, asortyment potrzebnej odzieży jest dosyć szeroki, a skompletowanie wszystkiego za jednym razem bywa trudne i może zająć sporo czasu. Jeśli chcesz sobie ułatwić zadanie, porównaj dostępne oferty na stronie inspiracjemodowe.pl i znajdź szybko sklep sprzedający w dobrych cenach spodnie dresowe, odzież termoaktywną czy buty do biegania.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.