Domowe sposoby na łysienie

Problem wypadających włosów dotyka wielu osób. Jeśli nie są one odpowiednio zadbane i nie przykładamy zbyt dużej uwagi do ich kondycji, w następstwie mogą stać się łamliwe, słabe i wypadające. Włosy mogą być też osłabione poprzez wiatr i wysokie temperatury.

Każdego dnia tracimy około 100 włosów. Jest to naturalny proces, który nie powinien być w żaden sposób niepokojący. Gdy włosów wypada znacznie więcej, wówczas należy niezwłocznie podjąć jakieś działania.

Ostatnio dużo mówi się o przeszczepach włosów. Okazuje się jednak, że istnieje wiele mniej inwazyjnych sposób na walkę z łysieniem. Najważniejsze jest to, by ustalić przyczyny łysienia.

Osoby, którym wypadają włosy najczęściej szukają powodów w genetyce. Aczkolwiek, szczególnie w przypadku kobiet, nie zawsze ona jest głównym winowajcą łysienia. Nieodpowiednie dbanie o włosy, częste farbowanie, ondulacja, tapirowanie, ściskanie gumką, suszenie wysokimi temperaturami – to wszystko znacznie osłabia strukturę włosów. Przyczynia się to w następstwie do wypadania włosów.

Jakie są domowe sposoby na wypadanie włosów?

Jeśli tylko zauważymy łysienie musimy podjąć odpowiednie kroki. Należy wówczas sięgnąć po:

f-dx2-kapsulki-wzmacniajace-wlosy-dla-mezczyzn-30-kapsulek

Tabletki wzmacniające włosy
DX2

 • specjalne kosmetyki do włosów – szampony i odżywki, które wzmocnią cebulki włosów i pobudzę je do produkcji nowych
 • stosuj olejek kokosowy – stymuluje porost włosów (można go dodać do szamponu)
 • podczas mycia włosów dodaj do szamponu olejek z drzewa herbacianego – ma takie same właściwości jak olejek kokosowy
 • podczas mycia głowy warto stosować kilkuminutowy masaż – pobudzi cebulki włosów
 • stosuj odpowiednią dietę bogatą w witaminę A, B, E  oraz cynk. Można kupić także specjalne tabletki, które je zawierają (jeśli nie jesteśmy w stanie dostarczyć tych składników w pokarmie). Należy jednak pamiętać o czytaniu ulotek, by nie przedawkować zażywanych leków (możemy wówczas wyrządzić sobie jeszcze więcej szkody).
 • warto stosować też techniki relaksacyjne i unikać sytuacji stresowych. Okazuje się, że nerwowy tryb życia jest jednym z najczęstszych powodów wypadania włosów.
 • wypadanie włosów może być także spowodowane przez nieodpowiednie leki. Dlatego jeśli zaczną wypadać w momencie rozpoczęcia stosowania jakichś specyfików należy o tym porozmawiać ze swoim lekarzem.
 • Warto na jakiś czas zrezygnować z farb do włosów, albo przynajmniej je ograniczyć. Lepiej wybierać szampony koloryzujące.
 • zrezygnuj z kucyków – mocno ściśnięte włosy stają się osłabione. Warto też czesać je grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami.

Jeśli mimo dbania o włosy wciąż wypada ich zbyt wiele, należy udać się do specjalisty. Być może mamy wówczas do czynienia z jakąś chorobą.

 

 

Może ci się spodobać również
1 komentarz
 1. Trycholog mówi

  Domowe sposoby domowymi sposobami, ale łysienie trzeba po prostu leczyć. Nieco nadmierne wypadanie włosów (lub ich osłabienie) faktycznie można zwalczać suplementacją czy różnymi domowymi sposobami. Ale w przypadku łysienia trzeba po prostu iść do lekarza. Najpierw wywiad, potem pełna diagnostyka i można ocenić szanse na skuteczne leczenie łysienia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.