Dlaczego warto postawić na depilację laserową?

Depilacja laserowa to jedyny sposób na trwałe usunięcie owłosienia z całego ciała. Co warto wiedzieć o depilacji laserem przed zdecydowaniem się na zabieg?

Depilacja laserowa – co to jest?

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania włosków przeznaczona dla kobiet i mężczyzn. Dzięki niej można pozbyć się włosków z całego ciała. Podczas zabiegu stosuje się urządzenia laserowe, które emitują wiązkę światła lasera wnikającą w skórę i niszczącą cebulkę włosową wraz z jej korzeniami. W rezultacie zniszczone włoski już nie odrastają.

Depilacja laserowa – mechanizm działania

Depilacja laserowa działa na podstawie zjawiska fototermolizy selektywnej. Polega ono na miejscowym uszkodzeniu materii o ciemnej barwie, w tym przypadku włoska z ciemnym pigmentem, czyli melaniną. Ze względu na efekt selektywnego pochłaniania fotonów światła laserowego przez pigmenty, najlepsze efekty można uzyskać w przypadku włosków o zabarwieniu czarnym albo brązowym. Właśnie dlatego depilacja laserowa u osób z włoskami siwymi, blond czy rudymi nie jest skuteczna. Po zabiegu na skórze mogą pojawić się zaczerwienienie oraz obrzęki, które najczęściej ustępują w czasie od kilku godzin do kilku dni. Po depilacji laserem należy także stosować się do wskazań specjalisty.

Depilacja laserowa – ile zabiegów należy wykonać?

Depilacja laserowa daje najlepsze efekty wtedy, gdy zostanie wykonana w serii. Wynika to z faktu, że laser działa tylko na włoski w aktywnej fazie wzrostu (anagen), a w tej fazie znajduje się jednocześnie część włosków, podczas gdy inne są w fazach zanikania (katagen) lub wypadania (telogen). Najczęściej zaleca się wykonać od 3 do 5 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni – aż do uzyskania optymalnego efektu.

Depilacja laserowa – gdzie ją wykonać?

Aktualnie zabieg jest dostępny w wielu gabinetach na terenie całego kraju – także dostępna jest depilacja laserowa w Lublinie prowadzona w wyspecjalizowanych gabinetach. Aby zabieg był w pełni udany, warto zdecydować się na skorzystanie z usług najlepszych fachowców w tej właśnie dziedzinie.

Więcej o zabiegu depilacji laserowej na: http://tarkiewicz.pl/uslugi/depilacja-laserowa-lublin/.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.