Depilator laserowy, z pęsetami czy z dyskami – jaki wybrać?

Depilacja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów przez kobiety. Część pań preferuje tradycyjną maszynkę, inne golarki lub depilatory. Choć każda opcja ma swoje wady i zalety, coraz częściej poszukujemy wygodnych rozwiązań dających jak najdłuższe rezultaty. W takim przypadku najlepszą możliwością jest wybór depilatora. Na rynku dostępny jest cały szereg urządzeń różnego typu. Jakie rozwiązanie jest najlepsze?

Depilator z pęsetami – opis i polecane modele

Depilatory tego typu są przeznaczone dla osób mających rzadkie owłosienie. Wynika to z nieco mniejszej precyzji głowicy, która jednak bez problemu poradzi sobie z usuwaniem niewielkich włosków. Urządzenia mają zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu pęset, przy czym większa liczba sprawia, że sprzęt staje się bardziej precyzyjny, a jednocześnie cały proces przebiega znacznie szybciej. Z drugiej strony takie modele mogą podrażnić wrażliwą skórę. Włoski są usuwane za pomocą obracającej się głowicy. Jeśli dana osoba nigdy wcześniej nie używała depilatora, warto zdecydować się na egzemplarz z mniejszą liczbą pęset i dodatkową nakładką łagodzącą.

W przypadku osób, które poszukują szybkich rozwiązań i nie mają problemu z wrażliwą skórą, polecanym modelem jest Braun Silk-epil 7561V. Jest on wyposażony w 40 pęset, które usuwają włoski już o grubości 0,5 mm. Dodatkową zaletą jest system do masażu i możliwość używania pod wodą. Panie, które wcześniej nie używały depilatorów, powinny zacząć od urządzeń z mniejszą liczbą pęset. Dobrym wyborem będzie model Braun Silk-epil 3-415. Sprzęt nadaje się zarówno do depilacji nóg, pach, jak i okolic bikini.

Depilator z dyskami – opis i polecane modele

Modele dyskowe są polecane osobom mających gęste i twarde owłosienie. Sprzęt tego typu jest bardziej  precyzyjny ze względu na więcej punktów łapiących włoski podczas obracania się głowicy. Osoby mające skłonności do podrażnień powinny zdecydować się na dyski ceramiczne. Są one polecane również alergikom. Alternatywą są dyski metalowe. Poszukując maksymalnie higienicznych i bezpiecznych rozwiązań warto poszukać modelu wyposażonego w powłokę antybakteryjną.

W tym przypadku polecanym modelem jest Philips Satinelle Advanced W&D BRE635. Ceramiczne dyski pracują z prędkością 2200 obrotów na minutę, co pozwala na niezwykle dokładne usunięcie niechcianego, nawet bardzo krótkiego owłosienia. Dzięki szerokiej głowicy proces przebiega znacznie szybciej. Sprzęt może być używany pod prysznicem lub w wannie.

Depilator laserowy – opis i polecane modele

Laserowe depilatory to coraz popularniejsze rozwiązanie, zwłaszcza wśród pań, które oczekują maksymalnie trwałych rezultatów. Usuwanie włosków odbywa się poprzez emitowanie wiązki światła. Najlepsze efekty uzyskają osoby z grubym i ciemnym owłosieniem. Niestety w przypadku pań z bardzo jasnymi włoskami sprzęt tego typu może okazać się nieskuteczny. Depilatory laserowe są bardzo precyzyjne i stosowane regularnie pozwalają pozbyć się owłosienia na bardzo długi czas.

Poszukując modeli tego typu warto zastanowić się nad Philips Lumea Advanced SC1994. Sprzęt pozwala zmniejszyć ilość włosków o 85% już po trzech zabiegach. Urządzenie wykorzystuje technologię IPL, która prowadzi do naturalnego zahamowania procesu odrastania. Depilator nadaje się do różnych typów karnacji i jest w pełni bezpieczny. Kolejną propozycją jest model Braun Silk-Expert IPL BD5001. Jego zaletą jest automatyczne dopasowywanie emitowanego światła do karnacji. Sprawdza się zwłaszcza na dużych obszarach skóry, a liczba błysków wystarczy na 15 lat użytkowania.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.