Depilacja laserowa leserem Vectus

Nie bez powodu z każdym rokiem depilacja laserowa zyskuje na popularności. Obecnie jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych. Dotyczy to zarówno panów, jak i pań. To szybki i bezpieczny sposób na trwałe pozbycie się owłosienia

Odkąd przed laty wprowadzono depilację laserową na rynek, przeszła ona ogromną transformację. Obecnie stosowane, innowacyjne metody niewiele mają wspólnego z pierwszymi zabiegami, a nawet z zabiegami, które przeprowadzano jeszcze niedawno. Doskonałym przykładem jest laser Vectus. To najnowocześniejsza propozycja, dostępna obecnie na rynku. Ceniony jest ze względu na skuteczność, bezpieczeństwo, a także komfort w trakcie, jak i po zabiegach.

Czytaj więcej: Depilacja laserowa w Clinica Cosmetologica

Działanie lasera Vectus

Vectus to laser diodowy o długości wiązki 810 nm. Jego sercem jest technologia fototermolizy selektywnej, która to stanowi owoc wieloletnich badań zespołu naukowców z Harvard University. Rozwiązanie to początkowo wykorzystywano w walce z nowotworami. Obecnie sprawdza się właśnie podczas depilacji laserowej. Dzięki temu wiązka trafia precyzyjnie, w sam włosek, nie oddziałując na inne tkanki.

Innowacyjne technologie

Laser Vectus napakowany został również innymi nowoczesnymi technologiami. Warto zwrócić uwagę na czytnik melaniny Skintel. W urządzeniach starszego typu, osoba przeprowadzająca zabieg dobiera każdorazowo moc lasera, stosowaną podczas strzałów. Istnieje więc ryzyko, że działanie będzie zbyt słabe, a depilacja w efekcie nieskuteczna. Ryzykiem jest też zbyt silne działanie, które mogłoby spowodować nie tylko ból, ale nawet podrażnienia. Dzięki czytnikowi Skintel, w przypadku lasera Vectus nie ma tego problemu. Urządzenie samodzielnie mierzy poziom barwnika i automatycznie dostosowuje siłę lasera. Dzięki temu zabieg jest każdorazowo indywiduanie i idealnie dostosowany do pacjenta. Jest jednocześnie skuteczny i bezpieczny.

Dla pacjentów ogromne znaczenie ma również aspekt bólu podczas zabiegów. W przypadku lasera Vectus problem ten znacznie zredukowano dzięki zastosowaniu technologii Advanced Contact Cooling. Jest to specjalny system, który chłodzi skórę podczas strzałów. Dzięki temu eliminowany jest dyskomfort, a także ogranicza się ryzyko wystąpienia podrażnień oraz poparzeńmówi Julia Krajewska, kosmetolog Clinica Cosmetologica z Trójmiasta

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedno rozwiązanie, jakim jest Photon Recycling. To wyjątkowa technologia, polegająca na wykorzystaniu światła odbitego przez skórę. Dzięki temu depilacja laserem Vectus przebiega jeszcze sprawniej i szybciej.

Vectus to skuteczność!

To, co wyróżnia laser Vectus, to przede wszystkim skuteczność. Podczas serii zabiegów usuwanych jest 95% włosów. 5% to te, które nie znajdowały się w fazie wzrostu. Istnieje możliwość, że pojawią się w ciągu 12 miesięcy od ostatniej wizyty. Nie stanowi to jednak dużego problemu, gdyż w takich przypadkach wystarczy jeden, dodatkowy zabieg depilacji – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista, dermatolog Clinica Dermatologica z Gdańska

Dlaczego depilacja laserowa przeprowadzana jest w seriach?

Jak  już wspomniano, włosy znajdują się na różnych etapach wzrostu, a nie na każdym z nich depilacja laserowa będzie równie skuteczna. Dlatego też przeprowadza się serie zabiegów. W zależności od obszaru, ale też wielu innych czynników, wykonuje się od 4 do 8.

Wymienia się trzy fazy wzrostu włosa: anagen, katagen i telogen. Pierwsza z nich – anagen – to właśnie faza wzrostu, kiedy to zabiegi są najskuteczniejsze. W tym momencie cebulka jest otwarta, a włos osiągnął całkowitą długość.

Katagen to kolejna faza. W tym momencie zabiegi nie są już tak skuteczne. Jest to etap zwany przejściowym, w którym nie zachodzą już procesy rozrodcze, a włos uwolniony jest z brodawki i przemieszcza się ku górze. Ostatnim jest telogen. Wtedy włos obumiera i wypada, a depilacja nie będzie skuteczna.

Depilacja laserowa pach

Jednym z najczęściej wykonywanych u nas zabiegów jest depilacja laserowa pach. Decydują się na nią zarówno panie, jak i panowie. Dużą rolę odgrywają względy estetyczne oraz higieniczne. Pot, osiadając na włoskach, powoduje rozwój bakterii, które wywołują nieprzyjemny zapach.

Skóra w tym obszarze jest delikatna, więc depilacja i golenie są dosyć bolesne, a dodatkowo często pojawiają się po nich podrażnienia i pieczenie. Depilacja laserem Vectus pozwala raz na zawsze zapomnieć o tych problemach.

depilacja laserowa pach

Depilacja laserowa nóg

Często wykonuje się również depilację laserową nóg, szczególnie u pań. To one częściej decydują się w ogóle na usuwanie owłosienia z tego obszaru, także przy pomocy tradycyjnych metod. Wiąże się to jednak z wieloma problemami. W tym obszarze często pojawiają się wrastające włoski oraz zapalenie mieszków włosowych. Powodem jest ograniczenie swobodnego wzrostu przez ściśle przylegające ubranie. Na szczęście, z laserem Vectus możesz zapomnieć o wszystkich tych problemach.

Depilacja laserowa miejsc intymnych

Vectus może być stosowany także w okolicach intymnych. Wyjątkiem są mężczyźni, u których nie stosuje się lasera na samych genitaliach, ze względów bezpieczeństwa. Depilować można zarówno cały obszar, jak i poszczególne partie – np. tylko szparę pośladkową. Ponadto uzyskać można dowolną formę i kształt zarostu – tak samo, jak podczas depilacji woskiem. Dlatego możliwa jest np. brazylijska, czy francuska depilacja bikini.

Depilacja laserowa twarzy

Za pomocą lasera Vectus można też wykonać depilację laserową twarzy. Mowa tu np. o depilacji wąsika u pań oraz ogólnie zbyt silnego, damskiego owłosienia. U panów wykonywać można korektę kształtu zarostu, dzięki czemu codzienne golenie i utrzymywanie brody będzie znacznie łatwiejsze.

Depilacja laserowa pleców i klatki piersiowej

Włosy porastają całe ciało, ale w wielu obszarach jest to jedynie delikatny meszek, szczególnie u kobiet. Czasem jednak włosy są zbyt mocne, ciemne i gęste. Dzieje się tak u obu płci w przypadku pleców i klatki piersiowej. Jest to dość krępujący problem, a dodatkowo włoski z pleców niezwykle trudno samodzielnie usunąć. Z pomocą przychodzi jednak depilacja laserowa!

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Przed zabiegami należy przestrzegać kilku zasad, dzięki czemu będą one jeszcze skuteczniejsze, a my unikniemy ewentualnych efektów ubocznych. Przygotowania zaczynamy już miesiąc wcześniej. Jest to czas, w którym nie korzystamy już z kosmetyków samoopalających i brązujących, a także nie opalamy się. Od tego momentu nie wolno też usuwać włosków poprzez ich wyrywanie – poprzez stosowanie elektrycznych depilatorów, plastrów z woskiem, plastrów cukrowych, pęsety i innych. Ponadto miesiąc wcześniej rezygnujemy z kosmetyków zawierających składniki uczulające na słońce, jak: witamina A, witamina C oraz kwasy.

Tydzień przed zabiegiem  nie należy spożywać preparatów, które uwrażliwiają na słońce, w co wliczają się niektóre zioła. Jest to czas, w którym trzeba szczególną uwagę zwrócić na stan naszej skóry. W dniu depilacji musi być ona w dobrym stanie, więc co najmniej tydzień wcześniej warto intensywnie ją nawilżać. W dniu zabiegu należy ogolić obszar zabiegowy zwykłą maszynką.

Wskazania

Depilację laserem Vectus mogą wykonywać wszyscy Ci, którzy chcą po prostu na stałe pozbyć się włosków. To jednak nie wszystko. Czasem zabiegi zalecane są przez specjalistę dermatologa, jako skuteczny sposób na takie dolegliwości, jak:

Są to niezmiennie nieprzyjemne problemy,  a walka z nimi jest bardzo uciążliwa. Depilacja laserowa pozwala pozbycie się ich, gdyż usuwamy źródło naszych dolegliwości – włoski.

Przeciwwskazania

Choć depilacja laserem Vectus jest bardzo bezpieczna, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegów, a są to:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • świeża opalenizna,
  • infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze),
  • wypryski ropne na skórze,
  • bielactwo,
  • łuszczyca,
  • podrażnienia skóry,
  • doustna terapia retinoidami,
  • skłonność do powstawania bliznowców i przebarwień.

Po zabiegu

W przypadku lasera Vectus nie występują poważne efekty uboczne. U niektórych pacjentów może pojawić się niewielkie podrażnienie oraz zaczerwienienie, znikające najczęściej po kilku godzinach najpóźniej, w rzadkich przypadkach, po dwóch dniach. Sporadycznie obserwuje się miejscową bolesność obszaru zabiegowego.

Chcąc złagodzić wszystkie te dolegliwości, warto stosować kremy łagodzące podrażnienia, jak Bepanten, Alantan, czy Panthenol. Skóry nie wystawiamy na ekspozycję słońca, a wychodząc z domu zawsze aplikujemy krem z wysokim filtrem. Przez pierwsze dni unikać powinno się wszystkich czynników drażniących, w tym: intensywnego pocierania ręcznikiem podczas osuszania ciała po kąpieli, sauny, ekstremalnych temperatur, basenu. Przez pierwszą dobę w obszarze zabiegowym nie należy stosować dezodorantu. Dzięki przestrzeganiu tych zasad, całe doświadczenie będzie o wiele bardziej komfortowe.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.