Czerwona herbata pu-erh na odchudzanie – właściwości i działanie

Czerwona herbata, niegdyś najtańsza i najłatwiej dostępna herbata, która rodzicom i dziadkom kojarzy się z czasami PRL-u, a dzisiaj niesamowity rarytas. Czerwona herbata o charakterystycznym zapachu i niewątpliwie smaku jest dzisiaj stosowana jako herbatka na odchudzanie. Wiele osób sięga po nią wierząc, że bez odpowiedniej diety i ćwiczeń, a jedynie popijając tę herbatę może schudnąć. Niestety diety cud nie istnieją i aby schudnąć trzeba włożyć w to wiele pracy, ale niewątpliwie czerwona herbata wspomoże walkę z tłuszczykiem, zbędnymi kilogramami i pomoże „zabezpieczyć” się przed otyłością.

Dlaczego czerwona herbata działa odchudzająco

Czerwona herbata, to rodzaj herbaty fermentowanej, inną fermentowaną herbatą jest oolong inaczej nazywany po polsku ulung albo oolong. Każda z tych herbat pochodzi z Chin i dopiero stosunkowo niedawno Europa zaczyna doceniać cenne właściwości tych naparów. Fermentowanie herbaty trwa stosunkowo długo i aby otrzymać dobrze wyrobioną herbatę często potrzeba nawet 50 lat! Podczas tego procesu w suszonych i fermentowanych liściach wytwarzają się polifenole, które następnie wraz z naparem trafiają do naszego organizmu. Te składniki pozwolą uniknąć wchłaniania bardzo złożonych tłuszczów, odkładania się węglowodanów w tkance tłuszczowej i sprawi, że nasz metabolizm przyspieszy. Jeżeli chcemy jeszcze bardziej „podkręcić” naszą przemianę materii warto ćwiczyć i popijać fermentowane herbaty!

Jaką dietę zastosować z czerwoną herbatą aby schudnąć

Chociaż istnieją badania, które wskazują, że samo picie czerwonej herbaty może doprowadzić do zrzucenia zbędnych kilogramów, to ciężko uwierzyć w to, że po prostu siedząc na kanapie i popijając napar pu-erh możemy faktycznie osiągnąć oczekiwane efekty.

Odżywianie

Jeżeli więc chcemy zrzucić zimową oponkę i zbędnych kilka kilogramów warto zastosować odpowiednią dietę i rozpocząć jakąś aktywność fizyczną. Najważniejsze, aby pijąc pu-erh ograniczyć spożywanie cukrów, zwłaszcza w postaci białych czy brązowych kryształków. Cukier z owoców jest zdrowszy i nie wpływa tak na herbatę. Warto jest także nieco zmniejszyć jedzone posiłki, aby wzmocnić efekt chudnięcia. Herbatę popijaj po każdym posiłku, albo przynajmniej po tych największych. Warto jest wypijać od 3 do 5 filiżanek naparu w ciągu dnia.

Wysiłek

Oprócz tego warto rozpocząć aktywność fizyczną, nie musi być to intensywne bieganie lub sport wyczynowy. Wystarczy, że ruszysz się sprzed kanapy! Jeżeli Twoje zdrowie i waga ciała sprawiają, że ciężko Ci uprawiać sport tym bardziej zrezygnuj z ciężkich ćwiczeń! Wystarczy, że raz lub dwa razy dziennie wybierzesz się na energiczny 30 minutowy spacer. To wystarczy, aby w naturalny sposób pobudzić metabolizm i dodać sobie nieco energii!

f-bio-active-pu-erh-herbata-czerwona-100-g Czerwona herbata pu-erh na odchudzanie – właściwości i działanie

Bio-active pu-erh herbata czerwona 100g

Kliknij i sprawdź ceny!

Tej diety nie stosuj!

Są osoby, którym zależy na tym aby schudnąć jak najszybciej i w ogóle nie zwracają uwagi na swój stan zdrowia, a to ogromny błąd! Słyszy się czasem o tak zwanych głodówkach pu-erh. Polega to na usunięciu wielu posiłków lub spożywanie ich w ilościach głodowych, a sam głód zapija się czerwoną herbatą. To ogromny błąd i krzywdzenie samego siebie! Oprócz tego, że picie ponad 2 litrów dziennie może być wyniszczające dla nerek, to fermentowana herbata stosowana na pusty żołądek wypłukuje ważne składniki i minerały z naszego organizmu. Taka dieta bardziej nam zaszkodzi niż pomoże, może się skończyć nawet hospitalizacją z powodu zagłodzenia.

Właściwości zdrowotne czerwonej herbaty

Najnowsze badania dowodzą o dwóch niesamowitych działaniach fermentowanej czerwonej herbaty. Dzięki zawartym w czerwonej herbacie składnikom zwalcza ona wolne rodniki spowalniając rozwój raka, a także jego powstawanie! Zatem niezależnie od wieku powinno wypijać się jedną lub dwie filiżanki czerwonej herbaty dziennie jeżeli pragniemy zachować nasze zdrowie. Oprócz tego prawdopodobnie czerwona herbata ma dużo wyższe działanie antyoksydacyjne niż owoce. W konsekwencji tego nasz organizm będzie chętniej się regenerował i spowolnione zostaną procesy starzenia. Można powiedzieć, że sekret Azjatów został odkryty!

Oprócz tego czerwona herbata pozwala chronić szkliwo zębów w przeciwieństwie do tak popularnej dzisiaj kawy, a oba napoje zawierają kofeinę i teinę. A do tego pozwala na obniżenie złego cholesterolu, a pracę tego dobrego. Zatem warto zamienić poranną kawę do śniadania na poranną filiżankę herbaty pu erh, jeżeli nie możemy znieść jej smaku można do niej dodać aromatyzowanych owoców suszonych lub zwykłych owoców.

Jaką wybrać czerwoną herbatę

To podstawowe pytanie, które zadaje sobie stosunkowo mało osób. W dużych sklepach mamy ogromny wybór herbat, jednak wiele z nich nie jest warte naszej uwagi. Dlaczego? Ano dlatego, że w takiej a nie innej formie nie przynoszą naszemu organizmowi nic pożytecznego. Mowa tutaj o herbatach z torebek! Niezależnie jaką herbatę wybieramy warto unikać torebkowanych herbat! Tak przygotowane w nieprzeźroczystych torebkach ukryty jest miał z liści. Są to odpady z dobrych herbat, które owszem smakują herbatą, ale nie mają tych właściwości co prawdziwa liściasta herbata. Aby wydobyć cały potencjał jej liści należy kupować liściastą z jak największym liściem, wtedy mamy pewność, że będzie to najlepszy możliwy wybór.

Jak parzyć

To pytanie zadają sobie głównie fani i „maniacy” herbat. Jednak jest to równie ważne pytanie co to, jaką herbatę wybrać. Zbyt wysoka temperatura może „usunąć” nasze antyoksydanty, a zbyt niska nie aktywować ich w liściach. Zatem jak parzyć? Jak to herbatę liściastą najlepiej parzyć w około 80 stopniach Celsjusza przez około 5 do 8 minut. Liście należy zalewać wodą miękką, to znaczy po usunięciu magnezu i wapnia. Po tym kiedy nasza herbata się zaparzy i „naciągnie” należy usunąć liście i podawać do picia. Najlepiej bez cukru.

Czerwona herbata pu-erh na odchudzanie – właściwości i działanie
4.8 (95%) 8 votes
Może ci się spodobać również