Co może dać dieta tygodniowa?

Dieta a odchudzanie

Najczęściej słysząc słowo dieta mamy na myśli proces żywieniowy, który ma za zadanie obniżyć wagę ciała. Jednak czy zawsze dieta musi być odchudzająca? Prawda jest taka, że możliwości diet jest wiele, a dobranie właściwej do potrzeb konkretnego człowieka bywa dość problematyczne. Dlatego od samego początku warto jest uważniej podchodzić do kwestii samej diety, jak i tego jak długo ona będzie trwała. Najczęstszym błędem jest ten, gdy dana osoba sama próbuje skomponować dla siebie dietę. Niestety ale złe dobory składników, czy też rozłożenie konkretnych kalorii na cały dzień będą mogły powodować jeszcze poważniejsze problemy. Koniecznie należy więc już dziś mieć na uwadze, jak wiele możliwości dają specjaliści.

 

W poszukiwaniu specjalisty warto jest sprawdzić czy ukończył on właściwą szkołę. Niestety wiele osób już po kilkudniowych kursach otwiera swoje gabinety dietetyczne. Prawda jest taka, że ciężko jest opracować właściwą wiedzę w tak krótkim czasie. Dlatego jeśli ktoś naprawdę potrzebuje pomocy specjalisty, koniecznie należy zadbać o to, by wybrać się do takiego po studiach i z doświadczeniem. Nie zawsze specjalista wydaje się być konieczny. W ostatnim czasie coraz modniejsze są diety tygodniowe. Na samym początku każdy zastanawia się nad tym, czy rzeczywiście przez jeden tydzień można schudnąć? Otóż najczęściej bywa tak, że dieta tygodniowa ma za zadanie oczyścić organizm z toksyn czy tez pozbyć się nadmiaru wody. Jeśli chodzi o samo odchudzanie to w ciągu tygodnia można stracić raptem 2-3 kilogramy.

Dieta tygodniowa jaką wybrać?

Możliwości wyboru właściwej diety jest wiele. Oczywiście podstawową kwestią jest ta, co właściwie chcemy osiągnąć dzięki takiej diecie. Dlatego nawet jeśli to pierwszy raz w którym dieta tygodniowa zacznie nas dotyczyć, to i tak można poświęcić troszkę czasu zanim się wybierze tę jedną właściwą. Nie zawsze musi być ona uboga w składniki odżywcze, bardzo często może mieć ona za zadanie uzupełnić niedobory witamin w organizmie. Jakiego typu diety tygodniowe można wziąć pod uwagę?

  1. Dieta na pozbycie się wody z organizmu- jeśli puchną nogi, szczególnie wieczorem jest uczucie ociężałości i spuchnięte ciało, to taka opcja będzie miała szanse okazać się wspaniała. Na czym właściwie polega taka dieta? Przede wszystkim należy codziennie pilnować, by wypijać 2 litry wody. To dzięki niej nerki będą mogły filtrować krew, a tym samym organizm pozbędzie się nadmiaru wody z organizmu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również picie pokrzywy- wpływa bardzo korzystnie na pozbycie się wody z organizmu. Dodatkowo należy ograniczyć produkty, które wpływają na zatrzymywanie się wody z organizmu, przede wszystkim słone dania. Najlepiej by móc wykluczyć sól z diety, wtedy właśnie można będzie zauważyć, że opuchlizna jest znikoma.

  2. Dieta witaminowa- braki witamin w ciele są widoczne, nie tylko kłopoty z paznokciami takie jak łamliwość, ale również utrata blasku skóry i włosów czy tez ogólne osłabienie. Dlatego dość popularną dietą o ile tak to można nazwać, jest dieta sokowa. Polega ona na tym, że przez cały tydzień pije się jedynie soki świeżo wyciśnięte. Dzięki temu można będzie oczyścić organizm z toksyn, jak i również spowodować, że będzie do niego dostarczona bardzo duża ilość witamin. Przy okazji można będzie zauważyć poprawę kolorytu skóry, jak i samopoczucia.

  3. Dieta jabłkowa- nie od dziś wiadomo, że błonnik w diecie powoduje, że układ pokarmowy pracuje nienagannie. Dlatego dość popularna w ostatnim czasie wydaje się być dieta jabłkowa. Polega ona na tym, że przez cały tydzień spożywa się same jabłka w różnej postaci. Jest to dieta oparta na jednym składniku, który pomimo tego, że ma witaminy, to jednak spożywanie go dłużej jak tydzień będzie mogło już być pozbawione korzyści. Dieta ma za zadanie przyśpieszyć metabolizm, co jest szczególnie ważne u osób otyłych. Już po tygodniu można będzie zauważyć pewne efekty w postaci ubytku kilku kilogramów.

  4. Dieta warzywna- przez tydzień spożywa się same warzywa w postaci sałatek, soków czy tez grillowane lub pieczone. Ogólnie warzywa i owoce maja bardzo dużą role w diecie, dlatego jeśli do tej pory ktoś to zaniedbał, tego typu dieta będzie mogła to uzupełnić w krótkim czasie. Można się nad nią zastanowić, szczególnie w okresie letnim, ponieważ to właśnie wtedy warzywa są bardzo tanie. Dlatego nawet jeśli na początku ktoś będzie podchodził sceptycznie, to jednak po tygodniu stosowania właśnie tej diety poczuje się o wiele lepiej i nabierze energii do działania.

  5. Dieta ze sklepu- dostępne są całe pakiety diet na tydzień. Można je zakupić całymi pakietami bądź tez na okres całego miesiąca. Generalnie każdy posiłek znajduje się w saszetce która rozpuszczana jest w wodzie lub mleku. Tego typu posiłek zastępuje tradycyjny. Pomimo tego, że diety tego typu cieszą się coraz większym zainteresowaniem, to jednak wiele osób zauważa, że zawierają one syntetyczne składniki, i nie są tak zdrowe jak się na samym początku wydaje.

  6. Dieta pudełkowa– z braku czasu i chęci do gotowania i przygotowywania sobie posiłków, to właśnie w ten sposób żywi się coraz większa liczba osób. O ile na samym początku można będzie jeszcze podchodzić do tego sceptycznie, to po pewnym czasie być może ktoś się zdecyduje. Generalnie po wybraniu firmy jak i również diety dla siebie a także opłaceniu całego zamówienia, każdego dnia rano zostanie dostarczona paczka z posiłkami na cały dzień. Wiadomo, że z uwagi na koszty żywienia, jest to opcja dla dość zamożnych osób. Jednak w dużych miastach cieszy się coraz większym uznaniem.

Diety tygodniowe

Przez tydzień można uzupełnić witaminy w organizmie, oczyścić go z toksyn a nawet troszkę schudnąć. Należy jednak mieć na uwadze, że są to diety stosowane tylko i wyłącznie przez tydzień. W przypadku dwóch ostatnich wiele osób stosuje ten sposób żywienia przez dłuższy czas z braku czasu czy pomysłu na obiad. Jednak warto jest zmieniać je co kilka tygodni, gdyż w przeciwnym razie bardzo szybko się znudzą. Wiele zależy od oczekiwań względem takiej diety.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.